Červen 2009

Jeden krásný konec světa a jedno černé děcko.

21. června 2009 v 18:22 | prema van smuuf |  výKřiky
Včera jsem viděl Knowing v HD, kde jsem prožil vizuálně nejkrásnější konec světa v životě a jakožto film to byla velice dobrá a časem nemrhající zkušenost.
Dnes jsem viděl Day The Earth Stood Still v 2008 remixu, také v HD, kde hrálo tak nehorázně dementní černé děcko, chovající se jako absolutní idiot a všemožně si zasluhující profackaci, či smrt, že mě to připravilo o možnost užít si druhý konec světa za dva dny.

Připadá vám to správné? Jak může někdo natočit takhle špatně remake filmu, který je v top250 na imdb.com? Bože.

Intelektuálstvo zkurvené..

9. června 2009 v 15:17 | prema van smuuf |  výKřiky
Kdysi dávno, za časů, kdy jsem si ještě celý nadšený, krze maminčiny peníze, kupoval herní časopis LEVEL, se mi na jeho CD dostalo luxusní komedie Byl jsem mladistvým intelektuálem(I was a teenage intelectual), kde se ještě mladý Vláďa Škultétů dostal do spárů skupinky intelektuálů ("Je třeba tematizovat vztah svého naivního parciálního já k intertextové výměně a příslušným indukovaným anticipacím.").
Pobavil jsem se a jasně jsem stál na straně normálního člověka, konzumenta, v televizi sledující bezduché slátaniny, standardizované produkty masové kultury, prosté jakéhokoliv hlubšího myšlenkového poselství. Stejně tak jsem si říkal, že ti "intouši" musí být fakt debilové a ta nehorázná hovna, vytékající z jejich úst, jsou pouhopouhým výmyslem úchylných scénáristů, kteří se ve volných chvílích sebemrskačsky vrhají na nažhavené hřebíky, když si v tu samou chvíli skleněnými střepy řezají do bradavek a ďábelsky se u toho smějí...

ALE OUHA!

Nyní studuji filozofickou fakultu, kde se dva povinné, na sebe navazující, předměty týkají základů a dějin estetiky. Kde se setkávám se stíny Platóna, kde nám gnosticismus říká, že se vysvobodíme poznáním Boha, kde Plotinos mluví o jediném dobrém - Bohu a z něj emanujících sférách ducha, světa duševna, jednotlivých duších a hmotného světa, které je největší zlo!..

..prostě s takovými sračkami! A teď se sám sebe ptám: kde se stala chyba?

Jak se z člověka, opovrhujícího intelektuálními řečmi, stane člověk, který se tyhle výplody musí učit, nedejbože je musí pochopit! Argh..